STREET SOCCER TOURNAMENT

 

   W sobotę 21.06.2008 na boisku Liceum Ogólnokształcącego w Strzelnie odbył się turniej piłkarski STREET SOCCER - ambitna inicjatywa młodych strzelnian kochających football. Udział wzięło 7 drużyn, grając systemem każdy z każdym 2 X 6 min., łącznie dało to nam aż 21 jeden emocjonujących pojedynków.

  Relacjonowanie każdego z meczy byłoby trudnym zadaniem, wobec czego ograniczę się do podania wyników i krótkiej charakterystyki poszczególnych drużyn.

MECHANICZNE POMARAŃCZA

   W końcowej tabeli niestety ostatnie miejsce, co jest zaskoczeniem wobec faktu wystawienia wyrównanego, mocnego składu. Zaskakują nie tyle rozmiary porażek a ich ilość bowiem drużynie "Pomarańczy" nie udało się wygrać czy też chociażby zremisować ani jednego spotkania. Drużyna wspomagana przez zawodników mogileńskiej Pogoni na pewno rozczarowała i chyba pod wpływem emocji wywołanych swoimi słabymi wynikami i swoistą niemocą piłkarską, zachowała się nie ładnie wobec organizatorów turnieju jak i reszty uczestników. "Pomarańczowi" bowiem w ostatnim meczu chcieli wprowadzić do gry zawodnika z poza swojej kadry, podczas ogłaszania wyników nie raczyli się także stawić wraz z pozostałymi drużynami na boisku, w końcu nie chcieli pozować do wspólnego zdjęcia kończącego turniej. Przykre ale mam nadzieje, że jak już wyżej wspominałem spowodowane rozbiciem psychicznym drużyny.  

"Mechaniczne Pomarańcza" w akcji podczas meczu z drużyną Policji

 

LOS GALACTICOS

   Kapitan "Galaktycznych" Michał Banul oraz inzynier Paweł Płachciński zmontowali bardzo ciekawy skład. Zawodnicy MLKS Kujawianki Strzelno Szymon Paulus a w szczególności Tomasz Kowalski "pociągnęli" grę całego teamu, jednak osłabieni stratą popularnego Sajmona musieli połowę turnieju rozegrać bez żadnego zmiennika, co napewno dało się we znaki pozostałej piątce. W drużynie grali poza już wymienionymi Arkadiusz Radomski i Wojciech Pawlak. Szósta lokata w turnieju nie jest napewno zadowalająca bowiem do miejsca piątego zabrakło im jedynie punktu. Ostatni mecz Los Galacticos z Kanarkami pokazał, że drużynę inżyniera Płachcińskiego stać na równrzędną walkę z najmocniejszymi, dlatego w następnym turnieju powinniśmy spodziewać się o niebo lepszej postawy "Galaktycznych".

 

CZARNI STRZELNO   

   Zdecydowanie najszerszą kadrę w turnieju zaprezentowali nam Czarni Strzelno. Mateusz Adamczyk, Peter Gulmark, Mateusz Bernaś, Michał Pankowski, Dawid Adamczewski, Łukasz Burda, Marcin Bukowski, Maciej Sarnowski i Łukasz Nowak - oto skład jaki wystawili oni w ciągu całych rozgrywek. Zdecydowanie pierwsze skrzypce w zespole grał Łukasz Nowak, który rozegrał wyśmienite zawody i to właśnie po jego bramkach Czarni remisowali swoje najważniejsze mecze. Jednak dorobek zaledwie pięciu punktów i piąte miejsce szczytem marzeń czarnego teamu nie jest. 

 

Łukasz Nowak walczy o piłkę w powietrzu

 

POLICJANCI

  Drużyna strzeleńskiej Policji to bardzo zgrany zespół. Grają ze sobą od lat co widać w ich zagraniu na boisku, toteż różnica wieku ( zdecydowanie najbardziej zaawansowana wiekowo drużyna turnieju ) w starciu z młodymi drużynami jakie wzięły udział w rozgrywkach jest  niemal niewidoczna. Pojedynkom policjantów z drużynami Czarnych Strzelno i Mechanicznych Pomarańczy dodatkowego smaczku dodawał fakt pojedynków ojca z synami p. Janusz Nowak ( Policja ), Łukasz Nowak ( Czarni Strzelno ) i Artur Nowak ( Mechaniczne Pomarańcza ). Policjanci zaprezentowali się nam już podczas zimowego turnieju FOOTBALL FREEDOM rozgrywanego na hali i wiadomym było, że walczyć będą o tryumf w rozgrywkach. Niestety zajęli miejsce tuż za podium z dorobkiem dziewięciu punktów. Drużyna zagrała w następującym składzie: Marek Skorupka, Emil Chojnacki, Janusz Nowak, Adam Grobelny, Michał Czaplicki i Kamil Kujawski.

 

SENIORZY MLKS KUJAWIANKA STRZELNO

   Jeden z zdecydowanych faworytów turnieju. Przemysław Tomaszewski, Tomasz Młynarek, Sebastian Warzecha, Marcin Brodala, Paweł Brodala i Stanisław Namieśnik świętowali przecież w ubiegłym tygodniu awans do V ligi. Śmiało można powiedzieć, że była to najbardziej doświadczona i ograna drużyna rozgrywek. Wobec czego dziwi ostatecznie dość słaby wynik punktowy ( 10 pkt ) i trzecie miejsce. Trzeba jednak przyznać, że z przyjemnością oglądało się zaawansowanie techniczne zawodników MLKS-u. Trzecia lokata jest swego rodzaju plamą na honorze zawodników co znalazło odbicie w zapewnieniach kapitana Sebastiana Warzechy o udziale w następnym turnieju i jego wygraniu.

Marcin Brodala drybluje między defensorami Kanarków z Meliny

 

KANARKI Z MELINY

   Drugi turniej Kanarków i po raz drugi - druga lokata. Obok seniorskiej drużyny Kujawianki na pewno faworyt rozgrywek. Prawdopodobnie gdyby nie wypadnięcie ze składu dwóch podstawowych zawodników Kanarków, a więc Tomasza Kamińskiego ( kontuzja kostki ) oraz Łukasza Czyścieckiego ( wyjazd służbowy ) pierwsze miejsce przypadło by właśnie im. W bramce znakomicie zaprezentował się nam Paweł Paulus, puszczając jedynie trzy bramki ( w tym jedna z rzutu karnego ),którego wartościowym zmiennikiem był Mateusz Andrzejewski , w polu charowali Michał Woźniak i Tomasz Smółka, którzy swoją walecznością i zadziorną grą walnie przyczynili się do bardzo dobrego wyniku drużyny. Wyśmienicie wyszkolony technicznie Tobiasz Czyściecki zachwycał swoimi zagraniami, a Piotr Słowiński i Mateusz Adamczyk byli monolitem nie do przejścia. Na pewno jeśli chodzi o grę na małych boiskach, czy to na hali czy na betonowym boisku nie mają sobie równych w okolicy. Druga lokata jest wynikiem jedynie minimalnie gorszego stosunku bramkowego przy identycznej ilości punktów z drużyną Juniorów, którzy zajęli pierwsze miejsce.

 

od lewej: Daniel Woźniak zwany Jackiem, Michał Łuczak, Tobiasz Czyściecki, Mateusz Adamczyk, Michał Woźniak, Mateusz Andrzejewski, klęczą: Tomasz Smółka, Paweł Paulus, Piotr Słowiński
 

 

Bramka Tobiasza Czyścieckiego; Kanarki z meliny vs Juniorzy

 

JUNIORZY MLKS KUJAWIANKA STRZELNO

   Nie ma co do tego wątpliwości - czarny koń turnieju! Podczas rozgrywek na hali juniorzy zajęli ostatnią lokatę i  nikt nie przypuszczał, że w następnym turnieju ich pozycja w tabeli będzie tak diametralnie inna. Krystain Dzikowski, Wiktor Kinowski, Bartek Kapsa, Robert Żuchowski, Dawid Niemczewski, Dominik Niemczewski i Damian Baczyński - zwycięski skład turnieju STREET SOCCER STRZELNO 2008!  Grali zdecydowanie, ostro i przedewszystkim skutecznie co zapewne jest wynikiem wielu lat spędzonych razem na boisku GRATULACJE!!!

 

od lewej: Mateusz Borucki, Mateusz Szubarga, Mikołaj Konkiewicz, Dominik Niemczewski, Robert Żuchowski, Damian Baczyński, klęczą: Krystian Dzikowski, Dawid Niemczewski, Bartek Kapsa, Wiktor Kinowski

 

Rzut karny w meczu: Kanarki z Meliny vs Juniorzy

   Turniej STREET SOCCER STRZELNO 2008 odbył się w głównej mierze dzięki pomysłowi i staraniom zawodników popularnych "Meliniarzy": Tobiaszowi Czyścieckiemu i Mateuszowi Adamczykowi za co należą się im szczególne podziękowania. Dziękujemy także p. dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego w Strzelnie mgr Marianowi Mikołajczakowi za udostępnienie boiska i mediów, sędziemu Tomaszowi Strugielskiemu za poprowadzenie zawodów, zakładowi fotograficznemu "Aires" w Strzelnie ul. Rynek 1 za sporządzenie dyplomów za symboliczną złotówkę oraz wszystkim innym, którzy w jakikolwiek pomogli przy organizacji turnieju, jego przebiegu i oprawie. Jednocześnie warto napomnieć o inicjatywnie jaka wyszła od p. Bartłomieja Zbytniewskiego, ażeby w czasie wakacji zorganizować turniej street soccer'owy przy sztucznym oświetleniu a więc nocą. Na pewno będziemy  starać  się zorganizować kolejną imprezę tego typu. Chciałbym także zaznaczyć, że jedną z głównych intencji turnieju było pokazanie społeczeństwu Strzelna, jak samemu można zadbać o organizację wolnego czasu, a także o uatrakcyjnienie monotonnego małomiasteczkowego życia, podczas gdy władza i instytucje kulturalne odpowiedzialne za te kwestie robią, jeżeli nie nic, to bardzo mało w tym kierunku... Mam nadzieję, że kolejna podobna impreza odbije się już szerszym oddźwiękiem w mieście i zmusi odpowiednie osoby do zwrócenia uwagi na młodzież, która wobec braku perspektyw na jakąkolwiek rozrywkę po prostu wyemigruje ze Strzelna, pozostawiając je miastem emerytów i rencistów...

=> GALERIA <=

=> VIDEO <=

TABELA KOŃCOWA

KOMPLET WYNIKÓW

1. KANARKI Z MELINY - CZARNI STRZELNO 3 : 1

2. POLICJANCI - MECHANICZNE POMARAŃCZA  2 : 0

3. JUNIORZY - LOS GALACTICOS 2 : 1

4. KANARKI Z MELINY - MLKS KUJAWIANKA 5 : 2

5. MECHANICZNE POMARAŃCZA - CZARNI STRZELNO 0 : 3

6. POLICJANCI - JUNIORZY 0 : 2

7. LOS GALACTICOS - MLKS KUJAWIANKA 0 : 7

8. KANARKI Z MELINY - MECHANICZNE POMARAŃCZA 3 : 1

9. CZARNI STRZELNO - POLICJANCI 0 : 3

10. JUNIORZY - MLKS KUJAWIANKA 4 : 1

11. POLICJANCI - LOS GALACTICOS 3 : 0

12. KANARKI Z MELINY - JUNIORZY 1 : 1

13. CZARNI STRZELNO - MLKS KUJAWIANKA 0 : 0

14. MECHANICZNE POMARAŃCZA - LOS GALACTICOS 2 : 6

15. KANARKI Z MELINY - POLICJANCI 4 : 1

16. CZARNI STRZELNO - LOS GALACTICOS 1 : 1

17. MECHANICZNE POMARAŃCZA - MLKS KUJAWIANKA 1 : 3

18. CZARNI STRZELNO - JUNIORZY 1 : 3

19. KANARKI Z MELINY - LOS GALACTICOS 2 : 1

20. POLICJANCI - MLKS KUJAWIANKA 1 : 4

21. MECHANICZNE POMARAŃCZA - JUNIORZY 1 : 5

 

teskt: Łynias; zdjęcia Jacek Łuczak i Łynias