FOOTBALL IS FREEDOM 2009

 

   19 grudnia 2009 roku, na hali sportowej przy ulicy Topolowej w Strzelnie, odbędzie się III edycja turnieju piłkarskiego „FOOTBALL IS FREEDOM”. W rozgrywkach weźmie udział 10 drużyn, które rozegrają łącznie aż 24 spotkania w systemie grupowo-pucharowym, grając mecze 2X6 min. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy ( po 5  w każdej ),  następnie dwie najlepsze z każdej z nich, awansują do półfinałów. Organizatorzy zadbali także o otoczkę całej imprezy, przygotowując liczne atrakcje dla kibiców. Przewidywane są konkursy sprawnościowe, jak i teoretyczne, podczas rozgrywek działać będzie mini kino turniejowe, w którym będą wyświetlane filmy dotyczące wspaniałego sportu jakim jest piłka nożna. W przerwach pomiędzy rozgrywkami,  zaprezentuje nam swoje umiejętności grupa tańca nowoczesnego breakdance „IMMORTAL FUNKY TEAM” z Konina. Główną atrakcją będzie pokaz football freestyle w wykonaniu grupy:  Kamil (edek) Drzewucki, Łukasz (Luki) Chwieduk - zwycięzca polskich eliminacji RedBullStreetStyle a tym samym reprezentant Polski na MŚ w RPA w 2010 roku. Sport ten jest bardzo widowiskowy, a polega on na wykonywaniu różnych sztuczek podczas żonglerki piłką. W tej dziedzinie sportu wymagana jest bardzo dobra technika, innowacyjne pomysły jak i żonglerka opanowane do perfekcji. W trakcie rozgrywek zawodnicy, jak i kibice będą mogli liczyć na ciepły posiłek.

 

 

Łukasz Chwieduk ( Luki ) w finale polskich eliminacji Red Bull Street Style - gwiazda tegorocznego Football is Freedom ( jasna koszulka )

 

   Organizatorem jest społeczna grupa inicjatywna w osobach Mateusz Adamczyk i Michał Łuczak we współpracy z Urzędem Miejskim w Strzelnie. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do około godziny 20.30. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

SPONSORZY TURNIEJU:

- PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE

"ROL-MECH" - STRZELNO

- PIZZERIA "RETRO" - STRZELNO

- P.H.U.P. "POLDRÓB" - GNIEZNO

-PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE

"POL-ZŁOM" - NOWA WIEŚ

- P.H.U. "DOM" INOWROCŁAW

- PIEKARNIA I CIASTKARNIA

ZBIGNIEW IWIŃSKI -STRZELNO

- ZAKŁAD BUDOWLANY "PION-BUD"

PAWEŁ PIESZAK - STRZELNO

- P.H.U. "REMZET"

ZDZISŁAW ŁAWNICZAK - STRZELNO

 

PATRONI MEDIALNI:

 

- TYGODNIK LOKALNY "PAŁUKI"

- GAZETA "WIEŚCI ZE STRZELNA"

- PORTAL "GMINA.TV"

- PORTAL "IGNACYMOSCICKI.PRV.PL"

 

Plakat promujący imprezę

 

PROGRAM TURNIEJU

„FOOTBALL IS FREEDOM”

STRZELNO 19.12.2009

 14.00 - Rozpoczęcie imprezy, losowanie grup, pierwsza część rozgrywek grupowych

15.30 - Otwarcie mini-kina turniejowego ( prezentacja filmów dokumentalnych na temat piłki nożnej )

16.15 - Pierwsza przerwa w rozgrywkach

16.30 - Druga część rozgrywek grupowych

18.45 - Druga przerwa w rozgrywkach, pokaz tańca nowoczesnego breakdance w wykonaniu grupy „IMMORTAL FUNKY TEAM” z Konina

19.00 - Rozgrywki półfinałowe

19.30 Trzecia przerwa w rozgrywkach, pokaz football freestyle w wykonaniu: Kamil (edek) Drzewucki lat 19 trenuje od 3 lat, Łukasz (Luki) Chwieduk lat 16 Zwycięzca polskich eliminacji RedBullStreetStyle a tym samym reprezentant Polski na MŚ w RPA w 2010 roku

19.45 - Mecz o trzecie miejsce

20.00 - Mecz finałowy

20.30 - Uroczysta dekoracja

Godziny poszczególnych punktów imprezy mogą ulec nieznacznej zmianie, szczególnie  podczas fazy pucharowej rozgrywek, kiedy możliwa będzie potrzeba przeprowadzenia dogrywek lub serii rzutów karnych.

 

ZAPOWIEDZI PRASOWE

 
Tekst: Łynias