FOOTBALL IS FREEDOM

III EDYCJA

 

   19 grudnia, na hali sportowej w Strzelnie, rozegrana została III edycja halowego turnieju piłki nożnej "Football is Freedom". W rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie 5-cio drużynowe grupy. W grupie "A" znalazły się ekipy: THE REDS, ALL STARS, CANNABIS, JANKESI oraz KANARKI Z MELINY. Grupę "B" utworzyły drużyny: RETRO, URZĄD MIEJSKI STRZELNO, AUTOKOMIS, KUJAWIANKA STRZELNO, PILOT STRZELNO.

1. Losowanie grup w obecności kapitanów drużyn; na pierwszym planie M.Adamczyk; losuje Natalia Nowakowska

 

   W pierwszym meczu grupy "A", nikomu bliżej nieznana ekipa ALL STRAS, pokonała, zdobywców 3-ciego miejsca na majowym STREET SOCCERZE, drużynę THE REDS 1:0. W pierwszym spotkaniu grupy "B" natomiast, RETRO pokonało drużynę Urzędu Miejskiego ze Strzelna 2:1. Kolejne spotkanie to zaskakujący remis JANKESÓW ( dawniej Juniorzy MLKS ) z drużyną inż. Pawła Płachcińskiego CANNABIS ( 1:1 po bramkach Dawida Niemczewskiego - Jankesi oraz Kamila Wieczorka - Cannabis ). O tym, że zdecydowanie trudniej o awans będzie w grupie "B" zawodnicy i kibice przekonali się w drugim spotkaniu rozegranym w tejże grupie. AUTOKOMIS zremisował 0:0 z KUJAWIANKĄ po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu.

   Pierwszy mecz KANARKÓW Z MELINY zwiastował bardzo dobrą formę "Meliniarzy". Pewnie pokonali swoich pogromców z ostatniego STREET SOCCERA, dryżynę THE REDS, 2:0 po trafieniach Tobiasza Czyściceckiego i Mateusza Adamczyka. Kolejne Spotkanie, PILOT STRZELNO wygrywa 1:0 z RETRO. Bramkę dla tryumfatorów pierwszej edycji "Football is Freedom" zdobył Kamil Baranowski.

2. Autokomis vs. Retro; piłkę prowadzi Przemysław Ciepły ( Autokomis )

 

   W kolejnym swoim spotkani ALL STARSI pokazali, że są godnymi przeciwnikami dla każdej z ekip biorących udział w rozgrywkach. Pewnie pokonali CANNABIS 4:2 a dwie bramki zdobył dla nich Piotr Konieczka, jedno trafienie dołożył Radosław Konieczka oraz trafienie samobójcze, dla CANNABIS trafili: Tomasz Kowalski oraz Artur Nowak. W następnym spotkaniu bardzo ważne dla swojej sytuacji w grupie spotkanie wygrał AUTOKOMIS. Pokonując 2:1 Urząd Miejski Strzelno utrzymali szansę na awans do półfinałów. Bramki dla Autokomisu zdobyli: Jakub Klarowski oraz Jakub Falkowski, bramkę dla ekipy Urzędu Miejskiego zdobył Jarosław Marek.

   KANARKI Z MELINY pokonując odwiecznych rywali, drużynę JENKESÓW 1:0 udowodnili swoją ogromną determinację do awansu do fazy pucharowej rozgrywek oraz apetyt na tryumf w całym turnieju. Bramkę zdobył Michał Woźniak. W silnej grupie "B" na awans równe szanse miały nadal cztery ekipy. Dwie z nich zmierzyły się w 10 spotkaniu fazy grupowej rozgrywek. KUJAWIANKA STRZELNO pokonała w nim, po bramce Sebastiana Warzechy, PILOTA STRZELNO 1:0. 

3. Licznie zgromadzona publiczność i miła atmosfera na trybunach

 

   THE REDS chcąc zachować szanse na wyjście z twarzą z rozgrywek musieli wygrać z CANNABISEM. Udało się to po bramce Mateusza Szymańskiego. Kolejni pretendenci do awansu ze swego rodzaju "grupy śmierci" zmierzyli się w spotkaniu numer 12. AUTOKOMIS i RETRO musieli  podzielić się punktami zdobywając po dwie bramki. W meczu o pierwszą lokatę w grupie "A" ALL STRAS nieoczekiwanie pokonał 1:0 KANARKI Z MELINY. Bramkę zdobył Mateusz Marciniak a kibice podejrzewali, ze była to taktyczna zagrywka ze strony "meliniarzy", chcących zagrać w półfinale z drużyną KUJAWIANKI.

   Niedoświadczona drużyna Urzędu Miejskiego ze Strzelna miała wielkiego pecha w losowaniu trafiając do grupy "B" w każdym meczu skazywani na porażkę potrafili jednak podjąć wyrównaną walkę ulegając minimalnie przeciwnikowi. Tak było w spotkaniu z PILOTEM STRZELNO, gdzie padł wynik 2:3 dla Pilota. W grupie "A" natomiast, sytuacja wyglądała o wiele jaśniej. W meczu pomiędzy mającymi małą szanse na awans drużynami THE REDS i JANKESI lepsi okazali się byli Juniorzy Starsi MLKS KUJAWIANKI STRZELNO, wygrywając po bramkach Macieja Nowakowskiego i Dawida Niemczewskiego 1:2. Dla Czerwonych bramkę zdobył Łukasz Nowak.

4. Kanarki z Meliny grają z ekipą Cannabis.

 

   Można śmiało powiedzieć, że awans do półfinałów drużynie KUJAWIANKI zapewnił Tomasz Warzecha. W spotkaniu z drużyną RETRO po jego trafieniu zawodnicy KUJAWIANKI mogli być juz pewni awansu. W ostatnim dla siebie meczu w fazie grupowej, KANARKI Z MELINY rozbiły CANNABIS aż 8:1. W kanonadzie strzeleckiej udział wzięli: Tobiasz Czyściecki - 3, Michał Woźniak -2, Łukasz Czysciecki, Mateusz Adamczyk i Tomasz Kamiński -1. Honorowe trafienie dla CANNABIS zaliczył Mateusz Grzegocki.

   Grupa "B" i kolejne spotkanie bardzo mocnych drużyn. AUTOKOMIS grał z PILOTEM STRZELNO. Filar drużyny Autokomisu Radosław Pięta strzelając jedyną bramkę w tym meczu zameldował swoją drużynę w półfinałach.

5. Stolikowi oszukisci czyli centrum dowodzenia imprezy. Od lewej: Łukasz Ślesiński, Michał Łuczak, Paulin Reinholz oraz Tomasz Kamiński.

 

   Drużyna ALL STARS i jej postawa w trakcie turnieju była dla wielu sporym zaskoczeniem. Ekipa z Wilczyna wygrywając grupę "A", po zwycęstwie 3:0 z JANKESAMI, jako jedyna z drużyn biorących udział w rozgrywkach zgromadziła w fazie grupowej komplet 12 pkt! Jeśli chodzi o lidera grupy "B", zespół KUJAWIANKI, to w ich ostatnim meczu z drużyną Urzędu Miejskiego ze Strzelna padły dwa małe rekordy w historii turniejowych rozgrywek. Pierwszy to najwyższa wygrana, bo KUJAWIANKA strzeliła Urzędowi Miejskiemu aż 10 bramek tracąc tylko jedną. Drugi rekord wyśrubował Bartosz Pawliński zdobywając 7 bramek w jednym spotkaniu. Współtwórcami tego rekordowego zwycięstwa byli także: Sebastian Warzecha oraz  Tomasz Warzecha zdobywcy odpowiednio dwóch i jednej bramki.

 

KOMPLET WYNIKÓW I STATYSTYKA GRUPY "A"

WYNIKI:

1.      THE REDS – ALL STARS 0:1

2.      CANNABIS – JANKESI 1:1

3.      KANARKI Z MELINY – THE REDS 2:0

4.      ALL STARS – CANNABIS 4:2

5.      JANKESI – KANARSKI Z MELINY 0:1

6.      THE REDS – CANNABIS 1:0

7.      ALL STARS – KANARKI Z MELINY 1:0

8.      JANKESI – THE REDS 2:1

9.      CANNABIS – KANARKI Z MELINY 1:8

10.  JANKESI – ALL STARS 0:3

 

TABELA KOŃCOWA:

 

DRUŻYNA

BR+

BR-

BR=

Z

R

P

PKT

1.

ALL STARS

9

2

7

4

0

0

12

2.

KANARKI Z MELINY

11

2

9

3

0

1

9

3.

JANKESI

3

6

-3

1

1

2

4

4.

THE REDS

2

6

-4

1

0

3

3

5

CANNABIS

4

14

-10

0

1

3

1

 

6. Sielska atmosfera na ławce Kanarków z Meliny; na pierwszym planie bracia Tobiasz i Łukasz Czyściecki ( Kanarki ) oraz Maciej Rodak ( Autokomis )

 

KOMPLET WYNIKÓW I STATYSTYKA GRUPY "B"

WYNIKI:

1.      RETRO – URZĄD MIEJSKI STRZELNO 2:1

2.      AUTOKOMIS – KUJAWIANKA 0:0

3.      PILOT STRZELNO – RETRO 1:0

4.      URZĄD MIEJSKI STRZELNO – AUTOKOMIS 1:2

5.      KUJAWIANKA – PILOT STRZELNO 1:0

6.      RETRO – AUTOKOMIS 2:2

7.      URZĄD MIEJSKI STRZELNO – PILOT STRZELNO 2:3

8.      KUJAWIANKA – RETRO 1:0

9.      AUTOKOMIS – PILOT STRZELNO 1:0

10.  KUJAWIANKA – URZĄD MIEJSKI STRZELNO 10:1

 

TABELA KOŃCOWA:

 

DRUŻYNA

BR+

BR-

BR=

Z

R

P

PKT

1.

KUJAWIANKA

12

1

11

4

0

0

12

2.

AUTOKOMIS

5

3

2

2

2

0

8

3.

PILOT STRZELNO

4

4

0

2

0

2

6

4.

RETRO

6

4

2

1

1

2

4

5

URZAD MIEJSKI STRZELNO

5

17

-12

0

0

4

0

 

   Organizatorzy zadbali także o otoczkę imprezy przygotowując liczne atrakcje dla kibiców. Poza konkursami sprawnościowymi dla przybyłych fanów piłki nożnej zorganizowano pokaz tańca nowoczesnego breakdance w wykonaniu grupy IMMORTAL FUNKY TEAM z Konina, których wspierał strzelnianin Patryk Stżyżewski. Główną atrakcją był pokaz football freestyle w wykonaniu Kamila Drzewuckiego i Łuksza Chwieduka - zwycięzcy polskich eliminacji "Red Bull Street Style" a tym samym reprezentanta Polski na MŚ w RPA 2010. 

7. Immortal Funky Team z Konina podczas pokazu breakdance.

8. Pokaz Football Freestyle od lewej: Łukasz Chwieduk i Kamil Drzewucki

 

   W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny ALL STRAS i AUTOKOMIS. Druga drużyna grupy "B" pokonała zdecydowanie zwycięzcę w rozgrywkach grupy "A" 4:1. Bramki dla Autokomisu zdobywali Jakub Falkowski, Jakub Klarowski, Przemysław Ciepły oraz Mateusz Ciesielski. Bramka dla ALL STARS to trafienie samobójcze. Po tym zwycięstwie drużyna Autokomisu została pierwszym finalistą i mogła spokojne przyglądać się drugiemu meczowi półfinałowemu w którym zmierzyły się ekipy KANARKÓW Z MELINY oraz KUJAWIANKI STRZELNO. Mecz ten to wyraźna przewaga KUJAWIANKI jeśli chodzi o doświadczenia w grze. Popularni "Meliniarze" mogli przeciwstawić temu atutowi jedynie swoją waleczność i zaangażowanie, które jednak nie wystarczyły do pokonania ekipy liderów V-ligi kujawsko-pomorskiej. Ulegli im 2:0 a bramki dla KUJAWIANKI zdobywali: Bartosz Pawliński i Sebastian Warzecha. 

9. Fragment spotkania półfinałowego Kanarki z Meliny vs. Kujawianka Strzelno

 

   Mecz o trzecią lokatę budził nie mniejsze emocje niż, mający nastąpić bezpośrednio po nim, mecz finałowy. "Czarny koń"  rozgrywek drużyna ALL STARS z Wilczyna po raz drugi w tym turnieju pokonała KANARKI Z MELINY. Tym razem 2:0. Bramki zdobyli: Wiktor Lenartowski i Mateusz Marciniak. Kanarki po raz drugi z rzędu poza podium.

   Finał tegorocznej edycji turnieju "Football is Freedom" to  spotkanie dwóch godnych siebie rywali. AUTOKOMIS będący w bardzo dobrej formie, co zawdzięcza bardzo intensywnym przygotowaniom przed turniejem i KUJAWIANKA STRZELNO - drużyna niezwykle zgrana, dobrze przygotowana motorycznie i fizycznie, przede wszystkim bardzo doświadczona. Mecz wygrała KUJAWIANKA po bramkach Marcina Ciesielskiego - 2 i Sebastiana Warzechy - 1. Autokomis odpowiedział jednym trafieniem Mateusza Ciesielskiego.

10. Mecz finałowy Autokomis vs. Kujawianka Strzelno

 

   Po meczu finałowym miała miejsce uroczysta dekoracja. Przed nagradzaniem drużyn, biorących udział w turnieju rozdano nagrody kibicom, którzy wygrali konkursy sprawnościowe przeprowadzone dla nich przez organizatorów. Konkursów rzutów karnych wygrał Mateusz Koziorowski, żonglerki - Mateusz Szymczak, natomiast w slalomie najlepsza okazała się Karolina Domżalska.

11.Karolina Domżalska odbiera nagrądę za zwycięstwo w konkursie "slalom"

 

   Przyznano także nagrody indywidualne dla uczestników zawodów. Królem strzelców turnieju został Bartosz Pawliński ze zwycięskiej drużyny Kujawianki Strzelno. Popularny "Pawlina" strzelił w sumie 8 bramek. Najlepszym bramkarzem rozgrywek uznano Macieja Rodaka z Autokomisu. Miano najlepszego zawodnika otrzymał również zawodnik Autokomisu Jakub Klarowski.

12. Jakub Klarowski ( Autokomis )- najlepszy zawodnik turnieju.

13. Burmistrz Miasta i Gminy Strzelno p. Ewaryst Matczak składa gratulacje królowi strzelców imprezy Bartoszowi Pawlińskiemu.

 

   Pan Bartłomiej Zbytniewski, jak co roku, ufundował nagrodę Fair Play, która tym razem powędrowała do drużyny KANARKÓW Z MELINY. Następnie nagradzano zespoły z miejsc od 10-4 i tak 10 miejsce zajęła drużyna Urzędu Miejskiego ze Strzelna, 9 lokata dla Cannabis, miejsce 8 The Reds, na pozycji 7 uplasowali się Jankesi, 6 miejsce dla Retro, 5 - Pilot Strzelno, i tuż za podium miejsce 4 Kanarki z Meliny.

   Ogromnym uatrakcyjnieniem ceremonii dekoracji było wykonane, specjalnie dla potrzeb III edycji turnieju FOOTBALL IS FREEDOM, podium dla pierwszych trzech drużyn. Organizatorzy własnymi siłami zdobyli materiał oraz zlecili wykonanie obiektu. Ogromną pomoc dla tej inicjatywy wykazał p. Krzysztof Modrzejewski, prezes przedsiębiorstwa wielobranżowego ROL-MECH, który bezinteresownie przekazał organizatorom materiał do konstrukcji podium w postaci 40 m metalowego kątownika oraz specjalnych kół. Pomoc w tej gestii wykazał również p. Zdzisław Ławniczak, właściciel sklepu z materiałami budowlanymi REMZET, który również wsparł nas materiałowo. Całość konstrukcji wykonana została przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Strzelnie w ramach zajęć praktycznych, pod czujnym okiem kierownika warsztatów szkolnych p. Grzegorza Stachewicza. W tym miejscu organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się przy tym przedsięwzięciu. Podium zostało uroczyście przekazane strzeleńskiemu Gimnazjum aby służyło jej uczniom oraz ogółowi społeczeństwa przy okazji podobnych imprez.   

14. Organizatorzy przekazują podium na ręce p. Marka Niewiadomskiego - opiekuna hali sportowej.

 

   Przyszedł wreszcie czas dekoracji pierwszej trójki. Trzecie miejsce zajęła drużyna ALL STRAS, śmiało możemy powiedzieć "czarny koń" rozgrywek. Drużyna z Wilczyna pokazała twardą i skuteczną grę, co dało im miejsce na podium. Miejsce drugie zdobył team AUTOKOMIS, który zaciętością i determinacją dobił do finału, gdzie okazał się minimalnie słabszy od zwycięzców III edycji turnieju halowej piłki nożnej FOOTBALL IS FREEDOM, drużyny KUJAWIANKI STZRELNO. Zwycięzcy nie kryli swojej radości i z dumą odbierali z rąk p. Burmistrza Ewarysta Matczaka złote medale oraz puchar za zwycięstwo w rozgrywkach.

15. ALL STRAS - trzecie miejsce w turnieju.

16. Zdobywcy drugiego miejsca - AUTOKOMIS

17. Uroczysta feta na cześć zwycięzców - KUJAWIANKI STRZELNO.

 

   Podsumowując, III edycja FOOTBALL IS FREEDOM to kolejna udana impreza sportowa, jaką udało się nam przeprowadzić w naszym małym Strzelnie. W rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn, które rozegrały łącznie 24 mecze, podczas których zawodnicy strzelili aż 72 bramki. Całość zawodów poprowadził sędzia p. Artur Winiarczyk. Nagłośnienie i światła to zasługa Jacka Łuczaka. Spikerem imprezy był Michał Łuczak. Statystykami i merytoryczną obsługą całego przedsięwzięcia zajęli się stolikowi: Łukasz Ślesiński, Paulin Reinholz oraz Michał Łuczak. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników czuwał ratownik medyczny p. Karol Wiśniewski. Zawodnicy i kibice mogli liczyć na ciepły posiłek dzięki uprzejmości i pomocy p. Urszuli Słowińskiej oraz bezinteresowności Oli Nowakowskiej i Patrycji Kamińskiej. Jak co roku, przy dekoracji, pomagała Katarzyna Trzebuniak. Organizatorami imprezy była społeczna grupa inicjatywna w osobach: Mateusz Adamczyk i Michał Łuczak.

   W tym miejscu organizatorzy pragną serdecznie podziękować, wszystkim wyżej wymienionym osobom, za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy także naszym sponsorom, bez których impreza nie byłaby tak okazałym przedsięwzięciem. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc i współpracę ze strony Urzędu Miejskiego w Strzelnie, z którego ramienia współpracował z nami p. Piotr Łuczak.  Podziękowania kierujemy także pod adresem p. Grzegorza Kamińskiego, który pomógł nam w kontaktach ze sponsorami oraz p. Tadeusza Twarużka - dyrektora hali sportowej - za życzliwość dla naszej inicjatywy. Dziękujemy wszystkim, którym nasza inicjatywa nie była obojętna, wszystkim przybyłym kibicom i zawodnikom. 

18. Wspaniała atmosfera wśród zawodników - gratulacje dla zwycięzców; piękno piłki nożnej.

 

SPONSORZY:

- PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „ROL-MECH” KRZYSZTOF MODRZEJEWSKI – STRZELNO

- PIZZERIA „RETRO” – STRZELNO

- PIEKARNIA I CIASTKARNIA ZBIGNIEW IWIŃSKI – STRZELNO

- P.H.U. „REMZET” ZDZISŁAW ŁAWNICZAK – STRZELNO

- ZAKŁAD BUDOWLANY „PION-BUD” PAWEŁ PIESZAK – STRZELNO

- P.H.U.P. „POLDRÓB” – GNIEZNO

- P.H.U. „DOM” – INOWROCŁAW

- PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „POL-ZŁOM” – NOWA WIEŚ

 

19. Fragment dekoracji

 

   Relacje z turnieju można znaleźć także na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Strzelnie www.strzelno.pl oraz portalu internetowym Tygodnika PAŁUKI pod linkiem: http://paluki.tygodnik.pl/artykuly/zobacz/9203/149/Football_is_Freedom.html

PATRONI MEDIALNI:

- TYGODNIK LOKALNY „PAŁUKI”

- GAZETA „WIEŚCI ZE STRZELNA”

- PORTAL „GMINA.TV”

- PORTAL „IGNACYMOSCICKI.PRV.PL”

 

SKŁADY:

ALL STARS

1.       Krzysztof Jóźwiak ( K)

2.       Dariusz Sajna

3.       Kamil Kwiatkowski

4.       Mateusz Marciniak

5.       Piotr Konieczka

6.       Radosław Konieczka

7.       Adrian Kowalski (BR)

8.       Wiktor Lenartowski

 

THE REDS

 

1.       Maciej Sarnowski

2.       Mateusz Szymański

3.       Szymon Szymański

4.       Łukasz Nowak (K)

5.       Mateusz Bernaś

6.       Mateusz Adamczyk (BR)

7.       Maciej Stube

8.       Piotr Grzegocki

 

JANKESI

 

1.       Damian Baczyński

2.       Wiktor Kinowski

3.       Dawid Niemczewski

4.       Tomasz Jańczak (K)

5.       Krystian Dzikowski (BR)

6.       Maciej Nowakowski

7.       Szymon Paulus

8.       Bartosz Kapsa

 

RETRO

 

1.       Andrzej Nowakowski (K)

2.       Arkadiusz Wawrzyniak

3.       Stanisław Namieśnik

4.       Marcin Kaźmierczak

5.       Norbert Kinowski

6.       Mateusz Kowalski

7.       Jakub Nowakowski

8.       Grzegorz Kuczyński (BR)

 

PILOT STRZELNO

 

1.       Michał Śmigielski (BR)

2.       Bartłomiej Wojciechowski (K)

3.       Waldemar Kamasiński

4.       Leszek Bednarski

5.       Marcin Jankowiak

6.       Roman Grzelak

7.       Kamil Baranowski

8.       Mateusz Grobelny

 

AUTOKOMIS

 

1.       Maciej Rodak ( BR)

2.       Jakub Klarowski

3.       Tomasz Kozłowski

4.       Radosław Pięta

5.       Przemysław Ciepły

6.       Mateusz Ciesielski (K)

7.       Jakub Falkowski

8.       Tomasz Weber

 

KUJAWIANKA

 

1.       Tomasz Młynarek (K)

2.       Bartosz Pawliński

3.       Tomasz Warzecha

4.       Sebastian Warzecha

5.       Krzysztof Ostojski

6.       Przemysław Tomaszewski (BR)

7.       Marcin Ciesielski

8.       Tomasz Czaplicki

 

URZĄD MIEJSKI STRZELNO

 

1.       Rafał Budny

2.       Maciej Gajewicz (BR)

3.       Łukasz Nawrocki

4.       Sławomir Pinczewski

5.       Piotr Łuczak (K)

6.       Jarosław Marek

7.       Aleksander Wojtaszewski

8.       Grzegorz Głowacki

 

CANNABIS

 

1.       Paweł Płachciński (K)

2.       Wojciech Pawlak

3.       Michał Banul (BR)

4.       Artur Nowak

5.       Mateusz Grzegocki

6.       Kamil Wieczorek

7.       Tomasz Kowalski

 

 

KANARKI Z MELINY

 

1.       Mateusz Adamczyk (K)

2.       Paweł Paulus (BR)

3.       Tomasz Kamiński

4.       Tobiasz Czyściecki

5.       Łukasz Czyściecki

6.       Michał Woźniak

7.       Piotr Słowiński

8.       Tomasz Smółka

Tekst: Łynias; Foto: Paweł Lachowicz, Jacek Łuczak